CM ponúka možnosť načítania a uloženia údajov o počítačoch z prostredia Active Directory. Táto funkcionalita sa nachádza v časti CM IT Monitoring -> C-Monitor client -> CM reg. data from AD.
Načítavajú sa nasledujúce údaje:
- Používateľ
- Email používateľa
- Telefón používateľa
- Umiestnenie (adresa)
Konfigurácia vyčítavania z AD
Kliknite na tri čiarky vpravo hore a vyberte Pridať úlohu pre čítanie dát z Active Directory.
Následne vyberte ľubovoľný počítač, ktorý je pripojený do domény. Je možné označiť aj viac počítačov naraz.
Kliknutím na symbol „+“ alebo označením počítačov a kliknutím na Poslať úlohu na označené sa do Schedulera C-Monitora pridá úloha na čítanie údajov z Active Directory.
Vloženie údajov o počítačoch do CM
V ľavej strane tabuľky sa zobrazujú aktuálne nastavené údaje k počítačom. V pravej časti sa automaticky vyplnia údaje z Active Directory spárované na základe aktuálne prihláseného používateľa. Ak nejaké údaje chýbajú, môžete ich manuálne dopísať, prípadne zmeniť.
Zaškrtnite všetky údaje ktoré chcete prepísať k počítačom do CM a kliknite na Prepísať z CM do AD u označených.