FAQ

Prvé informácie o CM

 1. Je CM vhodné pre firmu zaoberajúca sa s IT službami ? Ak áno, od akého počtu pracovníkov a zákazníkov sa CM oplatí?
 2. Aké funkcie CM dokážeme využiť, ak nie sme IT firma?
 3. Za akú minimálu cenu viem získať CM?
 4. Odskúšal som si CM v testovacej prevádzke, chcem ho používať, ako mám postupovať?
 5. Chcem mať dáta výlučne pod svojou kontrolou a forma prenájmu na vašich serveroch mi nevyhovuje, aké mám možnosti?

 


 

 • Je CM vhodné pre firmu zaoberajúca sa s IT službami ? Ak áno, od akého počtu pracovníkov a zákazníkov sa CM oplatí?
  CM je navrhované primárne pre spoločnosti ponúkajúce IT služby v SMB segmente. Komplexne a jednoducho rieši najbežnejšie oblasti charakteristické pre tento segment (viz Moduly).

  CM dokážu využiť firmy poskytujúce IT služby o jednom pracovníkovi, ktorý spravuje väčší počet zariadení alebo používateľov a potrebuje mať k dispozícii prehľad, aby bol schopný zorganizovať svoju prácu, komunikoval so zákazníkmi s relevantnými podkladmi. S počtom pracovníkov, zákazníkov stúpa význam CM vo vnútrofiremnej komunikácii a ako riadiaceho nástroja. Vrchný limit využitia CM nie je určený, je možné s ním spravovať tisícky zariadení s desiatkami pracovníkov. Výhodou CM je flexibilnosť, na začiatku je CM predkonfigurované na praktické nasadenie a postupne pridávate funkcie, ktoré vyžadujú normy.

 • Aké funkcie CM dokážeme využiť, ak nie sme IT firma?
  Ako prvú vec, jednoznačne využijete Helpdesk C-Desk. Pomocou C-Desk zefektívnite sledovanie operatívnych úloh vašich pracovníkov. K začatiu plnohodnotného používania stačia približne dve hodiny práce od prvého kontaktu s CM. Neskůr možete sledovať aj časovú náročnosť vašich projektov alebo vyťaženia pracovníkov cez Obchodnú agendu.

  Ďalej je na vašom IT odborníkovi, že využije CM pri jeho práci a zlepší tak úroveň servisu IT vo vašej spoločnosti.

 • Za akú minimálu cenu viem získať CM?
  Po uplynutí nebmedzenej mesačnej testovacej prevádzky, máte možnosť pokračovať prenájmom licencie. Je to najlacnejšia forma používania CM pri nízkom počte registrovaných objektov v CM. Prenájom vám umožní pristúpiť k akejkoľvek funkcii CM a o celkovej cene rozhoduje počet registrovaných počítačov, používateľských kont, aktívne využívaných zákazníkov. Mnoho ďalších funkcií je úplne zdarma.

  Pripravili sme pre vás štartovacíe balíčky Startpack 5Prem alebo 2Prem+2Std v cene už 17,35 € bez DPH, V tejto cene dokážete nasadiť Helpdesk pre 10 spoločností s neobmedzeným počtom používateľov, ak s Helpdeskom budú komunikovať cez Web formulár alebo Email. Podobne výhodné sú aj ďalšie funkcie, základný monitoring s evidenciou serverov a počítačov od 0,80 € (1,50€ pri nízkom počte) mesačne. Celková výška prenájmu a prehľad nevyužitých služieb v rámci platenej ceny je dostupná po prihlásení do CM Servera a máte ju pod kontrolou.

 • Odskúšal som si CM v testovacej prevádzke, chcem ho používať, ako mám postupovať?
  Pod prihláseným testovacím kontom Správcu zaplaťte predplatné podľa aktuálne využitých služieb na určité obdobie dopredu (doporučené 4 mesiace). Platbu můžete spraviť cez kreditnú kartu alebo si necháte vystaviť zálohovú faktúru a úhradu vykonáte z vášho účtu.

 • Chcem mať dáta výlučne pod svojou kontrolou a forma prenájmu na vašich serveroch mi nevyhovuje, aké mám možnosti?
  Prenájom nie je jediná forma prevádzkovania CM. Můžete si zakúpiť vlastný CM Server formou trvalej licencie, ktorý bude vo vašom chránenom IT prostredí s vašimi pravidlami pre prístup k údajom na CM Serveri. Podmienkou je, aby cena servera prevyšovala 7.500 EUR.

  Každý rok sa můžete rozhodnúť, či chcete zakúpiť update vo výške 20% z ceny CM Servera.

Návrat hore