Obnova celých partícií, disku

Upozornenie: Pre obnovu systémovej partície priamo na PC s poškodeným diskom (napr. zo zálohy na USB disku) je nutné použiť spôsob obnovy využitím Recovery Boot CD (USB), ktorý je popísaný v časti Recovery Boot CD (USB).

Obnovu zálohy spravíte pomocou modulu C-Image, ktorý spustíte kliknutím pravým tlačidlom myši na tray menu ikonu C-Monitor -> Modules -> C-Image.

Obrázok: Spustenie C-Image cez Tray menu

Pre obnovu dát zo zálohy kliknite na tlačidlo Restore, Validate.

Obrázok: Voľba obnovy zálohy

Upozorňujeme, že pri zvolení možnosti Restore, Validate sa otvára plná verzia programu a preto treba znova stlačiť možnosť Restore.

Obrázok: Výber operácie

V nasledujúcom okne máte na výber z dvoch možností:

  1. Automatic – väčšina nastavení sa realizuje automaticky a je potrebná len minimálna asistencia
  2. Normal – umožní prístup k širšej škále voliteľných nastavení – táto možnosť je podrobnejšie vysvetlená v návode nižšie.
Obrázok: Voľba typu obnovy

Vyberte miesto, kde sa záloha nachádza.

Obrázok: Výber miesta, kde sa záloha nachádza

Nájdite a vyberte image, ktorý chcete obnoviť.

Obrázok: Voľba Image

V ďalšom okne vyberte, ktoré partície sa budú z image obnovovať.

Obrázok: Výber partícií na obnovenie

Vyberte miesto, kam sa má image záloha obnoviť.

Obrázok: Výber miesta na obnovenie zálohy

V ďalšom okne sa zobrazia pokročilé nastavenia. Odporúčame tu ponechať predvolené hodnoty. V prípade obnovy viacerých partícii odporúčame nastaviť systémovú partíciu ako aktívnu – voľba Set Active.

Set Active – Ak zvolíte túto možnosť, Image for Linux spraví z obnovovanej partície aktívnu po dokončení obnovy. Pri obnove viacerých partícii je dôležité, aby ste mali systémovú partíciu nastavenú ako aktívnu.

Update BOOT.INI – Ak zvolíte túto možnosť, Image for Linux aktualizuje všetky záznamy partícii v súbore BOOT.INI nájdenom na obnovenej partícii. Môže byť užitočné pri obnove Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11 a serverových operačných systémov Windows 2008 a vyššie na nový disk alebo umiestnenie.

Update Boot Partition – Táto voľba aktualizuje všetky odkazy obnovenej diskovej partície do aktívnej bootovacej partície na cieľovom disku. To je užitočné v situáciách keď sa spúšťacia (boot) partícia líši od systémovej.

Obrázok: Pokročilé nastavenia

Ako posledné sa Vám zobrazí zhrnutie. Pre začiatok obnovy zálohy kliknite na tlačidlo Štart.

Obrázok: Zhrnutie nastavení obnovy