Ako funguje CM

Podpora zákazníkov

+421-2-5465-0242

pošli email >>

Online podpora - chat (vpravo dole)

Vstavané príkazy C-Monitora

•    Naplánovanie vstaveného príkazu cez úlohu C-Scheduler  

•    Popis jednotlivých príkazov 

 

Naplánovanie vstaveného príkazu cez úlohu C-Scheduler  

Pre prístup k vstavaným príkazom, kliknite pravým klikom na tray ikonu C-Monitora a v menu vyberte možnosť Scheduler – Monitor Console.

Možnosť Scheduler – Monitor Console v memu pod tray ikonou C-Monitora

Po kliknutí sa otvorí nové okno. V ľavom menu vyberte možnosť Scheduled Task a následne v hornej lište kliknite na zelenú ikonu +.

Ikona pre pridanie nového príkazu

Obrázok: Ikona pre pridanie nového príkazu

Po kliknutí sa otvorí nové modálne okno na záložke General. Popis jednotlivých polí nájdete na tomto odkaze.

Okno pre nastavenie parametrov príkazu

Obrázok: Okno pre nastavenie parametrov príkazu

Pre vloženie vstavaného príkazu kliknite pravým klikom na pole Command Line a následne vyberte možnosť Built-in-Commands. Po prejdení kurzorom nad túto možnosť sa zobrazí zoznam príkazov, ktorý je popísaný v odseku Popis jednotlivých príkazov.

Vstavané príkazy

Obrázok: Vstavané príkazy

Popis jednotlivých príkazov 

Shutdown – Počítač bude vypnutý až po dokončení všetkých prebiehajúcich úloh, bez ohľadu na to, či sa nejaké úlohy nachádzajú v zozname čakajúcich úloh. Tieto úlohy v tomto zozname ostanú a budú vykonané po opätovnom zapnutí počítača. 

Restart – Počítač bude reštartovaný až po dokončení všetkých prebiehajúcich úloh, bez ohľadu na to, či sa nejaké úlohy nachádzajú v zozname čakajúcich úloh. Tieto úlohy v tomto zozname ostanú a budú vykonané po zapnutí počítača. 

Hardautoshutdown – Počítač bude vypnutý, aj napriek tomu, že aktuálne prebiehajú úlohy. Tiež sa nezohľadňuje, či sa nejaké úlohy nachádzajú v zozname čakajúcich úloh. Tieto úlohy v tomto zozname ostanú a budú vykonané po opätovnom zapnutí počítača. 

Hardautorestart – Počítač bude reštartovaný, aj napriek tomu, že aktuálne prebiehajú úlohy. Tiež sa nezohľadňuje, či sa nejaké úlohy nachádzajú v zozname čakajúcich úloh. Tieto úlohy v tomto zozname ostanú a budú vykonané po zapnutí počítača. 

Restartcmonitor – Dôjde k reštartu C-Monitora, bez ohľadu na stav spustených úloh. Ak v čase reštartu C-Monitora bola spustená nejaká úloha, po jeho opätovnom zapnutí už nebude evidovaná v Runnig Tasks, pričom ostane bežať pokiaľ sa neukončí.

Setcorrectsystemtime – Nastaví správny čas na základe údajov z internetu.

Servicestart – Spustenie služieb aplikácií v rámci operačného systému Windows. Pri použití tohto príkazu je potrebné do riadku Command Line vpísať aj názov služby.

Pre získanie názvu služby, začnite kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu Tento počítač a vyberte možnosť Spravovať.

Prvý krok pre získanie názvu služby. Otvorte možnosť Spravovať pod ikonou Tento počítač

Obrázok: Prvý krok pre získanie názvu služby. Otvorte možnosť Spravovať pod ikonou Tento počítač

Následne sa otvorí nové okno. V menu na ľavej strane vyberte možnosť Služby a aplikácie a následne možnosť Services.

Druhý krok pre získanie názvu služby. Zobrazenie služieb systému Windows

Obrázok: Druhý krok pre získanie názvu služby. Zobrazenie služieb systému Windows

Po kliknutí sa zobrazí zoznam všetkých služieb. Po vyhľadaní požadovanej služby na ňu kliknite pravým, klikom a vyberte možnosť Vlastnosti. Otvorí sa nové okno s parametrami služby. Na záložke General sa nachádza riadok Service name. Názov, ktorý sa zobrazuje v tomto riadku skopírujte do príkazového riadku Command Line v C-Monitore.

Tretí  krok pre získanie názvu služby. Zobrazenie názvu služby v detaile služby

Obrázok: Tretí krok pre získanie názvu služby. Zobrazenie názvu služby v detaile služby

Servicerestart – Reštart služieb aplikácií v rámci operačného systému Windows. Pri použití tohto príkazu je potrebné do riadku Command Line vpísať aj názov služby. Ako zistiť názov služby je popísané v odseku Servicestart.

Servicestop – Vypnutie služieb aplikácií v rámci operačného systému Windows. Pri použití tohto príkazu je potrebné do riadku Command Line vpísať aj názov služby. Ako zistiť názov služby je popísané v odseku Servicestart.