Ako funguje CM

Podpora zákazníkov

+421-2-5465-0242

pošli email >>

Online podpora - chat (vpravo dole)

Platnosť SSL certifikátu

Predstavujeme Vám Watches podmienku na kontrolu platnosti certifikátov vašich https stránok s informáciou o zostávajúcej doby platnosti certifikátu.

Úvodný prehľad

Pravým tlačidlom myši kliknete na ikonu Customer Monitoru v paneli nástrojov čím si otvoríte krátke menu funkcíí, v ktorom následne ľavým tlačidlom kliknete na dvojitú šípku vo vrchnej časti okna. Po kliknutí sa Vám otvorí ďalšie menu v ktorom si viete vyberať zo širokej ponuky funkcií. V tomto okne prejdete na možnosť "Scheduler - Monitor Console“, ktorá nám otvorí okno pre výber testovaní.

Monitor Console Watch Select

Obrázok: Monitor Console Watch Select

Následne v 1. kroku si zvolíme funkciu „Watches“, ktorá nám otvorí okno pre vytvorenie watchu. V 2.kroku pridáme nový watch stlačením zeleného tlačidla plus v hornej lište, čo nám otvorí okno, v ktorom následne zadáme názov nového watchu, čo je zobrazené v kroku 3. Následne v kroku 4 otvoríme ponuku podmienok pre testovanie. Týmto spôsobom otvoríme ďalšie okno, ktoré nám ponúka množstvo podmienok, ktoré môžeme v rámci watchu otestovať.

Monitore Console Conditions Select

Obrázok: Monitore Console Conditions Select

Pre účely testovania SSL certifikátov si zvolíme HTTPS Certificate Remaining Validity, ako je to naznačené v kroku 5. Do políčka „Url“ na vrchu (krok 6.) vložíme https adresu, ktorú chceme otestovať a parametre na základe ktorých sa má test vyhodnocovať ako je to znázornené v kroku 7 (pre účely nášho testovania sme si vybrali aby boli v poriadku všetky certifikáty s platnosťou viac ako 30 dní a periódou testovania 1 hodina, samotný test trvá len sekúnd). 8. kroku si vyberieme podmienku podľa, ktorej sa nám údaj v CM zmení raz denne a prednastaví sa automaticky.

Monitor Console Watch Acceptation

Obrázok: Monitor Console Watch Acceptation

Potvrdíme zvolené podmienky, tak ako je to znázornené v kroku 9.,čím sa nám automaticky vytvorí nový záznam v zozname watchov (krok 10.).

Monitor Console final steps

Obrázok: Monitor Console final steps

 11. krokom uložíme zmenu a môžeme prejsť do stavu watchov (Watches State – krok 12.).

Monitor Console Watch Overview

Obrázok: Monitor Console Watch Overview

Detail o tom ako dopadli testy si vieme následne prezrieť vo vybratí konkrétneho watchu zo zoznamu čím si v spodnej lište vyvoláme detailný náhľad (krok 13.)

Version: 
2.9.721.0