Ako funguje CM

Podpora zákazníkov

+421-2-5465-0242

pošli email >>

Online podpora - chat (vpravo dole)

MS SQL výkonnosť cez všeobecné parametre

Ak pre SQL používate dedikovaný server prvý pohľad na stav servera podávajú Online informácie, ktoré poskytnú históriu 48hodín dozadu a Watch  podľa šablóny General Performance, ktorý poskytne históriu do 60dní dozadu a hlavne, oznámi prípadné preťaženie. Watch General performance obsahuje takmer tie isté parametre ako sú zobrazované v Online informáciách :
     CPU Usage System - je potrebné, aby bola vždy rezerva, čiže aby CPU len málokedy vyšiel nad 90%
     Used Physical Memory   - celková obsadená fyzická RAM, čo ale pri SQL je často krát maximum a nie je hlavným výpovedným parametrom
     Disk activity   - najlepšie odráža preťaženie SQL servera zo všeobecných parametrov, ak je preťažený systém je hodnota vo vyšších desiatkach percent
     Disk Avg Read/Write  -  ak je preťažený systém je niektorá hodnota vyššia ako 2. Pomocou tohto parametra zistíte, či preťženie je na strane čítania alebo zápisu.

K nastaveniu je predpripravená šablóna a je aktivácia je jednoduchá pomocou sprievodcu v C_Monitor Console vo Watches.  Postup je ilustrovaný na nasledujúcich obrázkoch.

Nižšie nájdete ilustračné obrázky z Online informácií pre preťažený stav SQL servera a stavu pred preťažením.

Vstup do watchov a pridanie podmienok pre sledovanie SQL serverov General performance

Obrázok: Vstup do watchov a pridanie podmienok pre sledovanie SQL serverov General performance


Prehľad aké parametre sú zahrnuté v šablóne a môžete upraviť limity k vzniku chyby, ďalej pokračujte podľa sprievodcu (nastavte alebo preskočte nastavenie akcií)

Obrázok: Prehľad aké parametre sú zahrnuté v šablóne a môžete upraviť limity k vzniku chyby, ďalej pokračujte podľa sprievodcu (nastavte alebo preskočte nastavenie akcií)


Ukážka stavu watchov zo šablóny General Performance

Obrázok: Ukážka stavu watchov zo šablóny General Performance


Ilustračný obrázok Online informácií z SQL servera, keď server nie je preťažený. Aj napriek vysokej aktivite disku nedochádza k zvyšovaniu hodnoty Disk queue (stále je max 1)

Obrázok: Ilustračný obrázok Online informácií z SQL servera, keď server nie je preťažený. Aj napriek vysokej aktivite disku nedochádza k zvyšovaniu hodnoty Disk queue (stále je max 1)


Ilustračný obrázok Online informácií z SQL servera, keď server JE preťažený. Aktivita disku je síce v čase nižšia, ale hodnoty Disk queue Write nadobúda až hodnotu 4. Toto sa aj v praxi prejavilo spomalením.

Obrázok: Ilustračný obrázok Online informácií z SQL servera, keď server JE preťažený. Aktivita disku je síce v čase nižšia, ale hodnoty Disk queue Write nadobúda až hodnotu 4. Toto sa aj v praxi prejavilo spomalením.


Ilustrácia Online informácií s prenosom na sieťovej karte, keď SQL server preťažený nebol

Obrázok: Ilustrácia Online informácií s prenosom na sieťovej karte, keď SQL server preťažený nebol


Ilustrácia Online informácií s prenosom na sieťovej karte, keď SQL server BOL preťažený.

Obrázok: Ilustrácia Online informácií s prenosom na sieťovej karte, keď SQL server BOL preťažený.
Obrázky: 
Vstup do watchov a pridanie podmienok pre sledovanie SQL serverov General performancePrehľad aké parametre sú zahrnuté v šablóne a môžete upraviť limity k vzniku chyby, ďalej pokračujte podľa sprievodcu (nastavte alebo preskočte nastavenie akcií)Ukážka stavu watchov zo šablóny General PerformanceIlustračný obrázok Online informácií z SQL servera, keď server nie je preťažený. Aj napriek vysokej aktivite disku nedochádza k zvyšovaniu hodnoty Disk queue (stále je max 1)Ilustračný obrázok Online informácií z SQL servera, keď server JE preťažený. Aktivita disku je síce v čase nižšia, ale hodnoty Disk queue Write nadobúda až hodnotu 4. Toto sa aj v praxi prejavilo spomalením.Ilustrácia Online informácií s prenosom na sieťovej karte, keď SQL server preťažený nebolIlustrácia Online informácií s prenosom na sieťovej karte, keď SQL server BOL preťažený.