Ako funguje CM

Podpora zákazníkov

+421-2-5465-0242

pošli email >>

Online podpora - chat (vpravo dole)

Diagnostika chybného HW

Diagnostika chybného HW sa realizuje použitím exaktných metód na vybrané HW chyby a mnohé ďalšie HW chyby dokážete určiť na základe zhodnotenia informácií uchovávaných v CM.

Exaktné metódy určenia HW chyby pomocou CM

1. Poruchy diskov.

Diagnostiku diskov spravíte buď otestovaním externým programom alebo sledovaním S.M.A.R.T. parametrov, viac o sledovaní zdravia diskov sa dočítate v časti S.M.A.R.T. Zdravie diskov.

2. Sledovaním HW stavu serverov.

Pomocou  Watchov sa dajú sledovať viaceré parametre serverov, ktorých chybné hodnoty indikujú poruchu HW, viac o monitoringu HW serverov sa dočítate v časti Sledovanie stavu HW serverov.

3. Monitoring vnútra PC a NB

Pomocou  Watchov sa dajú sledovať viaceré parametre počítačov, viac o monitoringu PC a NB sa dozviete v časti Monitoring vnútra PC, NB

Analytické metódy 

1. Online informácie

Spôsob ako sa dá vyhodnotiť chybný HW použitím analytických metód, je sledovaním časti Online informácie na CM portáli. Viac o vyhodnocovaní údajov a grafov sa dočítate v časti Zobrazenie zaťaženia (preťaženia) počítača cez Online informácie - stav za posl. 48hod.

Online informácie

Obrázok: Online informácie

Príklad využitia: Pri zamrznutom alebo chybnom stave PC si odložte stav z online informácií, kde vidíte procesy, ktoré práve využívajú procesor a pamäť, ak pri nasledujúcom zlyhaní vyzerajú tieto údaje inak dá sa predpokladať, že ide o chybný HW.

Údaje v online informáciach sú vyhodnocované v 3 minútových intervaloch a zobrazia len dva procesy, ktoré najviac vyťažujú PC.

2. Systémové informácie z C-Monitor Console

Rozdiel medzi Online informáciami a system info je v tom, že v system info sú informácie aktualizované raz za 30 sekúnd a sú tu zobrazené všetky procesy pre konkrétny PC.

Systémové informácie z C-Monitor Console

Obrázok: Systémové informácie z C-Monitor Console

3. Potvrdenie úplného vypnutia PC z dôvodu HW chyby alebo výpadku energie (c-monitor log)

Keď vypnutie spôsobil SW väčšinou sa hodí do modrej obrazovky. Keď ide o samovoľné vypnutie nebude v poslednom za archivovanom C-Monitor Logu nebude na konci App Exit Request. V ostatných prípadoch HW aj SW chyby sa vám môže objaviť modrá obrazovka a v iných prípadoch vypnutia by ste mali zaznamenať v C-Monitor Logu korektnú žiadosť o vypnutie počítača. Potvrdenie výpadku energie sa dá riešiť lepšou UPSkou a jej zlepšeným monitoringom.

Potvrdenie úplného vypnutia PC z dôvodu HW chyby alebo výpadku energie (c-monitor log)

Obrázok: Potvrdenie úplného vypnutia PC z dôvodu HW chyby alebo výpadku energie (c-monitor log)

 

Obrázky: 
Online informácie Systémové informácie z C-Monitor ConsolePotvrdenie úplného vypnutia PC z dôvodu HW chyby alebo výpadku energie (c-monitor log)